+38 068 336-87-17, +38 063 509-08-80, E-mail: oltek-ing@ukr.net
  • Укр
  • Рус

ПРОКАТ І ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ

ПРОКАТ І ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ

ОФІЦІЙНИЙ ДИЛЕР ТОВ "Роберт Бош Лтд"

Пилюка – це небезпечно

Коли ви беретеся за будівництво або робите ремонт квартири необхідно пам’ятати про шкоду будівельного пилу і необхідно захищатися від нього.
Будівельний пил утворюється у великих кількостях при різанні стін болгаркою, руйнуванні стін відбійними молотками, штробленню болгаркою, штроборізом стін, висвердлюванні отворів у стінах, обрізки кахлю, шліфуванні стін і стель. До утворення пилу призводять і шліфовка стін, демонтаж дерев’яних конструкцій, циклювання підлоги машинами,  роботи з деревом, роботи із застосуванням наждачного паперу і багато інших.
Щоб шкода від будівельного пилу був мінімальна, потрібно вжити дієвих заходів щодо її уловлювання. При всіх роботах де є пил використовуйте будівельні пилососи. По можливості змочуйте водою оброблювані поверхні. Відкривайте вікна для провітрювання приміщення при ремонті в ньому. Не залишайте купи пилу без нагляду, постійно позбавляйтеся від будівельного сміття. Крім того, всі роботи проводьте в засобах індивідуального захисту – в распираторах, масках, окулярах, спеціальних костюмах.

Дія пилу на шкіру:
Дія пилу на шкіру зводиться в основному до механічного подразнення. Внаслідок такого роздратування виникає невелике свербіння,  а при расчісуванні може з’явитися почервоніння і деяка припухлість шкіри, що свідчить про запальний процес. Пилинки можуть проникати в пори потових і сальних залоз, закупорюючи їх і тим самим ускладнюючи їх функції. Це призводить до сухості шкіри, іноді з’являються тріщини, висип. Потрапивши разом з пилом мікроби в закупорених протоках сальних залоз можуть розвиватися, викликаючи гнійничкові захворювання кожіпіодермію. Закупорка потових залоз пилом в умовах гарячого цеху сприяє зменшенню потовиділення і тим самим ускладнює терморегуляцію.
Деякий токсичний пил при потраплянні на шкіру викликає його хімічне подразнення, що виражається в появі свербежу, почервоніню, припухлості, а іноді і виразок. Найчастіше такими властивостями володіють пилу хімічних речовин (хромові солі, вапно, сода, миш’як, карбід кальцію та ін.).

Дія пилу на очі:
При попаданні пилу на слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів її подразнюючу дію, як механічну, так і хімічну, проявляється найбільш яскраво. Слизові оболонки в порівнянні з шкірним покривом більш тонкі й ніжні, їх дратують всі види пилу, не тільки хімічних речовин або з гострими гранями, а й аморфні, волокнисті та ін.
Пил, що потрапив в очі, викликає запальний процес їх слизових оболонок – кон’юнктивіт, який виражається в почервонінні, сльозотечі, іноді припухлості і нагноєнні.
Такі види пилу, як пекові, надають фотосенсибілізуючу дію на шкірні покриви, і особливо на очі, тобто підвищують їх чутливість до сонячного світла. На яскравому сонячному світлі швидко розвиваються виражені симптоми запалення: свербіж, почервоніння і припухлість відкритих частин шкірного покриву, слизових очей, сльозотеча, світлобоязнь. У пасмурну погоду, коли нема прямого сонячного світла, ці явища виражені слабше, а при штучному освітленні взагалі відсутні; пов’язано це з тим, що пекові пил підвищує чутливість тільки до ультрафіолетових променів, які у великій кількості входять до складу сонячного спектра і відсутні в звичайному штучному освітленні.

Дія пилу на органи травлення:
На органи травлення можуть надавати дію лише деякий токсичний пил, який, потрапивши туди навіть у відносно невеликій кількості, всмоктується і викликає інтоксикацію (отруєння). Нетоксична пилюка якогось помітного несприятливої ​​дії на органи травлення не надають.

Дія пилу на дихальні шляхи:
Дія пилу на верхні дихальні шляхи зводиться до їх подразнення, а при тривалому впливі – до запалення. У початкових стадіях воно проявляється у вигляді першіння в горлі, кашлю, відхаркування брудної мокротою. Потім з’являється сухість слизових, скорочення виділення мокротиння, сухий кашель, хрипота; в деяких випадках при впливі пилу хімічних речовин можуть з’явитися виразки слизової оболонки носа.
Найбільшу небезпеку становлять токсичні пилу при попаданні їх у більш глибокі ділянки органів дихання, тобто в легені, де, затримуючись на тривалий період і маючи розгалужену поверхню зіткнення з тканиною легені (в бронхіолах і альвеолах), вони можуть швидко всмоктуватися в великій кількості і надавати дратівливу і загальнотоксичну дію, викликаючи інтоксикацію організму.
Нетоксичний пил, затримуючись в легенях тривалий час, поступово викликає розростання навколо кожної пилинки сполучної тканини, яка не здатна сприймати кисень з вдихуваного повітря, насичувати їм кров і виділяти при видиху вуглекислоту, як це робить нормальна легенева тканина. Процес розростання сполучної тканини протікає повільно, як правило, роками. Однак при тривалому стажі роботи в умовах високої запиленості розрослася сполучна тканина поступово заміщає легеневу, знижуючи, таким чином, основну функцію легких- засвоєння кисню і віддачу вуглекислоти. Тривала недостатність кисню призводить до задишки при швидкій ходьбі або роботі, ослаблення організму, зниження працездатності, зниження опірності організму інфекційним та іншим захворюванням, змінам функціонального стану інших органів і систем. Внаслідок впливу нетоксичного пилу на органи дихання розвиваються специфічні захворювання, так звані пневмоконіози.
Пневмоконіози – збірна назва, що включає в себе пилові захворювання легенів від впливу всіх видів пилу. Однак за часом розвитку цих захворювань, характеру їх перебігу та інших особливостей вони різні і визначаються характером діючого пилу. Назви цих різновидів пневмоконіозів, як правило, відбуваються від  латинської назви діючого пилу. Так, пневмоконіози, викликані впливом кварцового пилу, тобто вільної двоокисом кремнію (SiO2), називаються силікоз, силікатами (пов’язаної кремнієвої кислотою) – силікатози, вугільним пилом – антракозом, залізовмісної пилом – сидероз, азбестового – асбестозом, Талькова – талькоз, алюмінієвої – алюміноз і т. д.
З усіх перерахованих, найбільшою агресивністю володіє кварцовий пил, що викликає силікоз, який характеризується відносно швидким розвитком і найбільш вираженими формами перебігу. Якщо інші види пневмоконіозів навіть при значній запиленості розвиваються через 15 – 20 і більше років роботи в даних умовах, то початкові форми силікозу при високій запиленості нерідко з’являються через 5 – 10 років роботи, а іноді й раніше (2 – 3 роки – при надмірно високою запиленості). Внаслідок особливої ​​агресивності кварцового пилу процентний вміст її покладено в основу оцінки потенційної небезпеки різних виробничих пилу: чим вищий вміст SiO2 в пилу, тим більша небезпека останньої.
У розвитку захворювання на силікоз умовно розрізняють три стадії. У першій стадії силікозу хворі скаржаться на невелику задишку при значному фізичному напруженні (важка робота швидка ходьба або біг і т. П.), Легкий сухий кашель, іноді біль у грудях. Часто хворі не звертають уваги на ці явища і тривалий час не йдуть до лікаря і не отримують необхідного лікування, а також не приймають своєчасних профілактичних заходів (переведення на іншу роботу, динамічне медичне спостереження та ін.), Що сприяє більш швидкому розвитку захворювання. Однак при обстеженні вже в цій початковій стадії силікозу виявляються деякі рентгенологічне та інші зміни в легенях (розсіяні невеликі вузлики на рентгенограмі, вислуховуються шуми і ін.).
Друга стадія силікозу характеризується помітною задишкою навіть при помірному фізичному навантаженні, кашлем з виділенням мокроти, бронхітом. Більш виражені зміни в легенях відзначаються при медичному обстеженні.
У третій стадії силікозу у хворих з’являється різко виражена задишка при легкій роботі і навіть у спокої, сильний кашель з рясним відділенням мокротиння, схуднення. У цій стадії іноді з’являється кровохаркання, піднімається температура тіла, настає загальна слабкість. Це, як правило, пов’язане із загальною інтоксикацією організму. Медичне обстеження в цій стадії виявляє різкі не тільки рентгенологічні, але й інші зміни в легенях, що свідчать про їх масивному ураженні.
При силікоз уражена легенева тканина стає більш сприйнятливою до інфекцій, внаслідок чого у силікозних хворих нерідкі випадки пневмонії та інших інфекційних захворювань легенів. Найбільш частою змішаною формою захворювання є сілікотуберкулез. Силікотуберкульоз, як правило, прогресує швидше, ніж неускладнений силікоз.
Силікоз і сілікотуберкулез – прогресуючі захворювання; розвиток їх іноді триває, незважаючи на припинення роботи в умовах запиленого повітря і подальшого вступу кварцового пилу в організм. Чим раніше будуть виявлені початкові форми захворювання на силікоз і прийняті необхідні лікувально-профілактичні заходи, тим легше затримати його подальший розвиток.
Тому подумайте про здоров’я перш ніж проводити ремонтні роботи без пилосмока і візьміть його в оренду у нас.
Ми можемо запропонувати на прокат промисловий пилосмок BOSCH GAS 25 L SFC і миючий пилососмок THOMAS TWIN T1 AQUAFILTER

ТОВ «Олтек-інжиніринг»
Прокат, оренда електроінструментів в Києві

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт www.oltek.net.ua обов'язкове!