+38 068 336-87-17, +38 063 509-08-80, E-mail: oltek-ing@ukr.net
  • Укр
  • Рус

ПРОКАТ І ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ

ПРОКАТ І ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ

ОФІЦІЙНИЙ ДИЛЕР ТОВ "Роберт Бош Лтд"

Болгарка – звідки така назва? Все про неї

Кутова шліфувальна машина (болгарка), прокат, продаж.

Кутова шліфувальна машина вперше була поставлена ​​на потік в сорокових роках минулого століття. Тоді відзначилася відома німецька компанія AEG. Тільки через 20 років цей інструмент став вироблятися в країнах соціалістичного табору. Це завод «Elprom» з болгарського міста Ловеч зумів придбати патент на УШМ. Уже в 70-х роках чудо техніки масово з’явилося в СРСР і отримало свою знамениту назву. Як тільки настав час євроремонтів, болгарки міцно закріпилися в арсеналі професійних ремонтно-будівельних бригад і, звичайно, у домашніх майстрів., від назви країни, де виробляється.
У нас кутова шліфувальна машина – інструмент незамінний. В основному, ми нею ріжемо. Ріжемо металеві покрівельні матеріали, труби і прокат (арматуру, куточок, швелер та ін.), цеглу, бетонні вироби, тротуарну і кахельну плитку …
Особливо тяжко болгаркам доводиться при прокладанні штроб в мінеральних основах ( наша “універсальна” бригада краще витратить більше часу, зусиль, матеріалів, все вкриє пилом, ніж візьме на прокат болгарку з кожухом або штроборіз з пилосмоком). Пікові навантаження на  кутові шліфувальні машини випадають під час різання стінових прорізів, іноді в залізобетоні. Слід враховувати, що бетон, цеглу та інші абразивні матеріали треба різати спеціальними болгарками, які мають фільтра захисту, або обладнані спеціальними кохухами з підключенням до пилососів. Китайська болгарка на різці бетону, без захисту, попрацює пару годин, фірмова декілька днів.
Легко болгаркою обробляти вироби з ПВХ. Часто доводиться вкорочувати каналізаційні труби – мало того, що швидко, так можна ще й фаску відразу зняти на абразивному колі. Прекрасно викроюються пластикові підвіконня.
Використовують прокат болгарки в наступних роботах:
• з каменем;
• з металом;
• з керамічною плиткою;
• з бетоном, щоб зробити штроби під електропроводку;
• для шліфування поверхонь;
• для зняття фарби.
Більшість будівельників ділять болгарки на «велику» ( діаметр 230 мм) і «маленьку» (115, 125 мм), «середні» кутові шліфувальні машини (коло 150, 180 мм) як клас зазвичай ігноруються і дуже рідко використовуються. Потрібно зауважити, що поділ за розміром диска не є профанацією. Для більш великих діаметрів помітно знижується кількість обертів (до 6-8 тисяч на хвилину, у порівнянні з 10-15 тис./хв. у «малюків»). При цьому зростає потужність агрегату (адже  розкрутити диск куди важче), яка перевалює за 2 кВт, відповідно збільшується і маса з габаритами.
Вибираючи яку кутову шліфувальну машину взяти на прокат або купити, насамперед слід чітко визначити фронт робіт, який ви будете нею виконувати. Якщо передбачається тривале безперервне використання болгарки, то краще віддати перевагу професійним моделям.
«Маленькі» болгарки з колом 115, 125 мм добре підходять для точних відрізних робіт. Вони повинні бути легкими, компактними зі зміною числа обертів. Для будівельного застосування краще, якщо конструкція передбачає хват однією рукою.

«Великі» дворучні кутові шліфувальні машини призначені для більш серйозних навантажень. Діаметр диска 230 мм дозволяє робити глибокі пропили, висока потужність дає можливість їх застосовувати в «міцних» місцях, наприклад, для різання штроб. Такі апарати в рази важче і дорожче в обслуговуванні. Практика показує, що на будмайданчику зручно мати обидва класи болгарок.

Потужність двигуна – це дуже важливий показник, особливо для класу «230». Чим вона вища, тим продуктивніше інструмент, але і тим важче.
Вибираючи УШМ по типу робіт необхідно враховувати потужність її мотора.
Від 500 до 700 Вт – машини малої потужності, зазвичай невеликого розміру, але з короткою тривалістю роботи мотора без перегріву. Нею можна виробляти дрібні побутові роботи по дому. Диск для таких машин диск може бути всього 115 мм.
Від 700 до 1200 Вт –  На них варто звернути увагу, вибираючи болгарку для дачі. Такий інструмент середньої потужності дозволяє виконувати  шліфування великих поверхностей камня або металу, де необхідно використовувати всю площину шліфувального диска, відповідний розмір якого 125 ~ 150 мм.
Від 1200 до 1900 Вт – 125 мм диск – це болгарки з можливістю різки бетону разом з спеціальним пилозахистними кохухами.
Від 1800 до 2600 Вт – для серйозних будівельно монтажних робіт таких, як різання бетону або товстого металу, для яких потрібен потужний інструмент, здатний працювати тривалий час не перегріваючись. Для таких машин діаметр диска – 230, 300 мм. Потужність (не китайська) для різки бетону починається з 2400 Вт.
Варто звернути увагу на наявність плавного пуску в болгарках з диском на 230 мм. Обмеження стартових струмів дозволяє уникнути ривка при включенні, запобігає знос електричних і механічних вузлів інструменту. Особливо потужні кутові шліфувальні машини без такої опції сильно навантажують мережі, можуть вибивати автомати.
Номінальна частота обертання шпінделя – важливий показник, але він зазвичай знаходиться в прямій залежності від потужності та інших характеристик. Важливими можуть виявитися опції регулювання швидкості і підтримки обраної частоти, які допомагають у роботі з неоднорідними, «делікатними» матеріалами.
Ніяк не зайвими будуть системи захисту від високих короткочасних перевантажень і автоматичного балансування диска (корисно при нерівномірному зносі диска і, особливо, для дротяних щіток). Бувають навіть запобіжні муфти, що рятують при заклинювання диска. Правда, за них доведеться переплатити.
Важливо мати захист від вібрацій. Сучасні кутові шліфувальні машини можуть забезпечуватися спеціальними накладками на корпусі, додатковими рукоятками з приглушують вставками.
Зверніть увагу на кріплення захисного кожуха. Найгірший варіант із можливих – це відсутність виступів або пазів для фіксації, коли він тримається за рахунок тертя, плюс хомут під ключ або викрутку. Швидкозатискний механізм кожуха (конструкції є різні) здорово економить робочий час.
Класична гайка під «рогатий» ключ часто доставляє незручності, її буває вкрай складно відкрутити, особливо на абразивному колі. Зараз є нові рішення цього питання – швидкозажимні гайки, прогумовані опорні фланці …
Ергономіка. Дуже важливо, щоб тримати кутові шліфувальні машини, і управляти її перемикачами було зручно. Тут допомагають гумові накладки, виїмки для пальців, вузькі рукоятки. Обов’язково спробуйте, наскільки зручно включаються кнопки, а адже в «великих» болгарках для пуску одночасно з головною кнопкою потрібно натиснути і блокує клавішу. Для класу «115-125» дуже важлива «товщина» двигуна. Болгарка повинна лягти в руку.
Болгарка – це не холодильник. 20 хв попрацюйте і дайте відпочити і собі і оточуючим і інструменту.
Не забувайте використовувати захисні рукавички та окуляри при роботі з болгаркою
Увага: враховуючи потужність двигуна, потрібно обов’язково звернути увагу і на частоту обертання робочого валу, яка може бути в діапазоні від 2800 до 11000 об / хв. Необхідно, щоб обороти шпинделя відповідали оборотам, зазначеним на диску. Неправильний вибір цього співвідношення може призвести до руйнування диска і до серйозних травм.

Ми можемо запропонувати на прокат

Кутова шліфмашина (болгарка) BOSCH GWS 850 CE, діаметр 125 мм, 850 Вт, 2800 11000 об / хв
Кутова шліфмашина (болгарка) BOSCH GWS 12-125 CIE, діаметр 125 мм, 1200 Вт, 2800 11000 об / хв
Кутова шліфмашина (болгарка) BOSCH GWS 20-230 H, 230 мм, 2000 Вт, 6600 об / хв
Кутова шліфмашина (болгарка) BOSCH GWS 24-230 LVI, 230 мм, 2400 Вт, 6500 об / хв

ФОП Совайло
Продажа, прокат, оренда електроінструментів в Києві

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт www.oltek.net.ua обов'язкове!