+38 050 356-12-54, +38 068 336-87-17, +38 063 509-08-80, E-mail: oltek-ing@ukr.net
  • Рус
  • Укр

ПРОКАТ І ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ

ПРОКАТ І ПРОДАЖ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ

ОФІЦІЙНИЙ ДИЛЕР ТОВ "Роберт Бош Лтд"

Історія BOSCH

Історія BOSCH

На сьогоднішній день, Robert Bosch GmbH – величезний концерн, до якого входять близько 300 дочірніх підприємств. Штаб-квартира Bosсh знаходиться в Герлінгені, Німеччина (Gerlingen, Germany). Штаб-квартири дочірніх підприємств розкидані по всій країні.
Логотип концерну BOSCH, створений 1921 році – просте схематичне зображення двигуна, укладене в коло (знаменитий логотип компанії у вигляді якоря магнето в колі).

15 листопада 1886 року в німецькому місті Штутгарт (Stuttgart), винахідником Робертом Бошем (Robert Bosch) була заснована особиста майстерня з назвою «Workshop for Precision Mechanics and Electrical Engineering». (Майстерня точної механіки і електроустаткування). Перший час доводилося нелегко. Роберт сам обслуговував своїх клієнтів, роз’їжджаючи на велосипеді. Займався він в основному створенням магнето для бензинових двигунів. Працьовитість, завзятість і наполегливість принесли свої плоди, і в 1901 році був заснований перший завод Bosch, на якому працювало близько сорока чоловік. І це був тільки початок.
1906 рік примітний в історії Bosсh такими подіями. По-перше, було випущено 100-тисячний магнето. По-друге починається будівництво заводів на території інших країн. Ну а по-третє, на заводі було введено 8-ми годинний робочий день і дві зміни – вперше в Європі. Але справа тут не в гуманності Роберта Боша. Просто для створення продукції, що вироблялася на його заводі, потрібно максимум уваги і зібраності, що можна було вимагати лише від добре відпочивших працівників. Аби не допустити замінювати якість кількістю, Роберт Бош пішов на такі поступки. Його девіз «Краще втратити гроші, ніж довіру». Неодноразові успіхи автомобілів в автоперегонах, на яких стояло обладнання Bosсh, роблять прекрасну рекламу компанії.
Асортимент продукції Bosсh розростався і в 1910 році відкривається перший завод на території США в місті Спрінгфілд, штат Масачусетс (Springfield, Massachusetts) – Bosch Magneto Company. На той час, компанія випускала вже повний асортимент електрообладнання, необхідного для автомобілів того часу.
До початку Першої Світової війни, Bosсh став одним з найбільших виробників Німеччини з річним оборотом в мільйони марок. У 1914 році компанія представляє свій перший електричний стартер. Але  війна перекреслює всі плани. Bosсh втрачає зв’язок з заводами і дочірніми підприємствами на території інших країн – на те, щоб зібрати їх назад потім підуть десятиліття. Але компанія встояла. І вже з 1921 року представляла свою продукцію на міжнародних виставках. У ті ж роки починається масове створення сервіс-центрів (Bosch Dienst). Розширюється асортимент виробленої техніки, вперше компанія починає випускати побутову техніку та електроінструменти. У 1932 році компанія починає випуск автомобільних радіоприймачів Blaupunkt. У 1933 році з’являється перший в історії побутової холодильник.
І знову розвиток компанії перекреслює війна. Другу світову війну Роберт Бош не пережив. Він помер 12 березня 1942 року, проживши 81 рік. Але компанія і на цей раз встояла. Знову потрібні були сили і час на відновлення загублених зв’язків з філіями за кордоном. Знову все потрібно починати спочатку. І адже зуміли!
Разом з піднімається економікою ФРН, піднімається і Bosсh. У 1950 році, компанія представляє свій перший побутовий міксер. А в 1956 році з конвеєра сходить мільйонний холодильник компанії. У 1962 році з’являється перша в світі вбудована кухонна плита. Цей список можна поповнювати і поповнювати.

Електроінструменти BOSCH
Сьогодні концерн “Robert Bosch GmbH” є визнаним світовим лідером у галузі виробництва електроінструменту і оснащення до нього. Завдяки застосуванню сучасних технологій на всіх етапах конструювання і розробки, якість електроінструменту Bosch служить у всьому світі орієнтиром як для користувачів, так і для деяких виробників електроінструменту. Прикладом цього є те, що ряд найбільших виробників інструменту придбали у концерну Bosch ліцензії на випуск цілого ряду електричного інструменту. Інженери Bosch не просто займаються проектуванням інструментів – вони розробляють і втілюють свої мрії в реальність.
– 1932 р. – перша лінійка ручного електроінструменту Bosch і перший перфоратор з ударним механізмом EH 600. У 1930 році інженери Bosch почали розробку ручних інструментів з електромотором для використання на власному виробництві. Основою для них послужила конструкція електричної машинки для стрижки волосся. Завдяки вбудованому електромотору, інструменти змогли бути застосовані для багатьох виробничих процесів. Так, новинка виявилася особливо корисною при виготовленні дизельних паливних насосів. Компанія побачила високий ринковий потенціал електроінструментів і в 1932 запустила їх у вільний продаж. У тому ж році був представлений перший перфоратор Bosch з ударним механізмом. «Молот Bosch» став родоначальником лінійки професійних електричних перфораторів, використовуваних в будівництві. Ударний механізм, розроблений компанією, довів свою перевагу над іншими конструкціями в умовах важкої безперервної роботи. Дуже скоро він став серійнім виробом. Цей віріб став першим в світі перфоратором, який міг одночасно свердлити та працювати у режимі відбійного молотка. Ударний механізм автоматично підбирав силу ударів, та ніс функцію муфти розчеплення. Незабаром він став популярним у всьому світі.
– 1938 рік – впровадження пружинного ударного механізму в перфораторах та відбійниках.
З впровадженням пружинного ударного механізму в електричних перфораторах, сила одиничного удару, у порівнянні з усіма попередніми технологіями, дуже зросла.
У 1938 році відбулося перше застосування цієї унікальної технології у 27-кг перфораторі – Bosch UK1. Для свердління глибоких отворів у механізмі використовувався ексцентрик та пружинний механізм, за допомогою яких збільшувалася сила одиничного удару. Перфоратор було обладнано редуктором, який обертав свердло одночасно з роботом ударного механізму. Вентилятори вмикалися під час роботи перфоратора, та слугували для видалення пилу.
– 1946 рік – Перший електролобзик був створений в 1946 році Альбертом Кауфманном інженером компанії Scintilla AG (Швейцарія). Він замінив голку в швейній машині на лезо. У продажу вони з’явилися в 1947 під назвою Lesto jigsaw (лобзик лестощів). У 1954 компанія була куплена фірмою Bosch. У 1964 назва була змінена на Bosch jigsaw (лобзик Бош).

– 1950 – Високочастотний перфоратор з пружинним ударним механізмом
Bosch HHKS 95 – цей високочастотний перфоратор з пружинним ударним механізмом започаткував легендарний інструмент для забивання костилів при прокладанні залізничних рейок. Міцний високочастотний перфоратор з потужним мотором забезпечував частоту роботи ударного механізму у 200 Гц.

– 1952 року – перший в світі електроізоляційний матеріал корпусу електроінструменту
Безпечна робота інструментом Бош. Повний захист від електричного удару. У 1952 гоці Бош запропонував подвійну систему захисту. Друга система захисту, разом із стандартними засоби ізоляції, була встановлена на інструменти додаткова захистна ізоляція від електричного струму, який попадає в інструмент зовні з неізольованіх або пошкоджених дротів при свердлінні стін и т.і. Така система захисту забезпечувала повну ізоляцію: струм, який пройшов на інструмент із зовні, зациклюється у корпусі інструменту, та поглинається без шкоди для оператора та інструменту.

– 1956 – пневматичний ударний Механізм
Така конструкція дозволила зменшити потужність, яка втрачалася на тертя у механізмі при створенні удару. Цей унікальний механізм спочатку використовувався у високочастотному перфораторі Bosch HHPS 95. Сила удару цього пневматичного 25-кг перфоратора більше не залежався від пружини, а залежав від пневматичного механізму, який мав набагато менше тертя. Скорочена пружина тепер слугувала тільки для гасіння відскоку.
– 1966 – рік важкого відбійного молотка
Неймовірна енергія одиничного удару – до 98 Дж – була досягнута у електричному відбійному молотку. Це стало можливо завдяки ударному механізму, в якому для формуванню удару використовувався прямий та зворотній хід камери тиску.
Винахід цього механізму започаткував виробництво високочастотних відбійних молотків вагою 28 кг та 36 кг. Ці інструменти завершили модельний ряд перфораторів. Наприклад високочастотний 25-кг перфоратор Bosch HHK 95 з пружинним механізмом та редуктором, що перемикається


– 1971 – Великий шліцевий вал
У 1971 році з’явився новий утримувач змінного інструменту для свердління та довбання – великий шліцевий вал, який вікористовувався у відбійних молотках класу 6 кг та 10 кг. Байонетна система кріплення пізніше булу застосована практично усіма виробника відбійних молотків

– 1975 – система SDS-plus, в 1975-1977 роках компанією Bosch був розроблений новий механізм, який отримав назву «Steck – Dreh – Sitzt», що на німецькому означає: «встав», «поверни», «закріплено». В англомовних країнах SDS отримав назву «Special Direct System», що україннською означало «спеціальна напрямна система». Найбільш поширений тип хвостовиків діаметром 10 мм, який на 40 мм вставляється в патрон перфоратора. Має чотири паза (два відкритих для напрямних клинів і два закритих для фіксації стопорними кульками). Площа контакту клинів становить 75 мм 2. Бури з таким хвостовиком застосовуються на легких будівельних перфораторах, мінімальна довжина бурів з таким хвостовиком близько 110 мм і максимальна – 1000 мм. Діаметр бура зазвичай від 4 до 26 мм (найбільш поширені діаметри 6, 8, 10 і 12 мм).
Бош вперше в світі представив нову систему кріплення свердла – SDS-plus. Дуже скоро ця система була використана на всіх перфораторах вагою до 4 кг. Протягом декількох років ця система стала стандартною в усьому світі– 1981 – Час ергономіки
У 1981 розі був представлений найлегший перфоратор в світі Bosch UBH 2. Мала вага інструменту забезпечувала роботу без втоми впродовж багатьох годин та в важких умовах. Через 5 років на ринок прийшов тепер найлегший в світу перфоратор Bosch PBH 200 RE який мав вагу лиши 1.8 кг.– 1983 – Початок виробництва побутових інструментів Бош
У 1983 году світ побачив перший перфоратор побутового призначення, Bosch PBH 20-RLE. Він мав електропневматичний ударний Механізм.
– 1984 г. – перший в світі акумуляторний перфоратор, свердління без електричної мережі
Вперше в світі було представлено перфоратор, що живитися від акумулятора. Цей 2-кг перфоратор, Bosch GBH 24 V, які не залежав від розетки, мав електропневматичний ударний механізм. Номінальна напруга 24 В, а ємність акумулятора – 1.2 Ач.
1990 року – впровадження інноваційної системи SDS-max (миттєвий затиск оснастки) Другий за поширеністю тип хвостової частини, призначений для бурів великого діаметра (зазвичай більше 20 мм.) Використовуються в важких перфораторах. Діаметр хвостовика 18 мм, площа контакту клинів становить 389 кв.мм, є три відкритих і два закритих паза, хвостовик вставляється в патрон на 90 мм. Стандарт був представлений фірмою Bosch публіці в Кельні в 1989-му році і почав проводитися з 1990-го року

1992 – Перший «розумний» ударний дриль
Інструмент керувався сенсорами. Ці унікальні розробки було відкрито Bosch CSB 620 IP.

1992 г. – найшвидший у світі в своєму класі двокілограмовий перфоратор Bosch
– 1994 г. – найпотужніший удар в своєму класі – перфоратор Bosch GBH 10 DC
– 1997 г. – перший в світі вібраційна шліфувальна машина.
– 1997 – Діамантова технологія: нова ера свердління
Бош Покращена систему діамантового свердління, яка призначалася для безударного свердління у бетоні та цеглі. Діамантова технологія спочатку розроблялася для геологічного буріння, але тепер вона стала доступною для будь кого.
– 1998 – Система Turbo power
Нове покоління перфораторів Було започатковано новим Bosch GBH 7 DE. За рахунок використання системи turbo power продуктивність в режимі відбійного молотка збільшилась на 20%, і сила одиничного удару дорівнює 11 Дж, сила, яка ніколи раніше не могла бути досягнута у перфораторі такого класу
– 1999 – вражаюча Потужність Важко перфоратора Bosch GBH 11 DE та відбійного молотка Bosch GSH 11 E. Нажаль перфоратори Bosch GBH 11 DE в 2015 році знятті з виробництва.
Найбільша сила удару за рахунок використання нової технології та амортизування ударного механізму

– у 2003 році компанія Bosch вперше застосувала літій-іонну технологію у виробництві акумуляторних електроінструментів. Покупці побачили повну протилежність важким і незграбним інструментам, які існували в той час. Це був легкий, стильний і одночасно потужний шуруповерт IXO з літій-іонним акумулятором.
– 2008 рік SDS-quick фірмою Bosch розроблений новий тип хвостовика для бурів, замість пазів застосовуються виступи. У держатель такого хвостовика також можна вставляти біти і свердла з шестигранним хвостовиком 1/4 дюйма. На початок 2010 року застосовується тільки для перфоратора Bosch Uneo. У продажу є бури діаметром від 4 до 10 мм.

Шановні, звертайте увагу на величезну кількість підробок, реплік Bosch, які також війшли в історію. Крім підробок, які практично безперешкодно перетинають кордони України, також бесперешкодно ввозиться контрабандний оригінальний Bosch. Щоб не шкодувати, раджу купляти оригінальний, офіційно ввезений електроінструмент.


BOSCH Geschichte

Die Robert Bosch GmbH ist ein großes Unternehmen mit mehr als 300 Tochtergesellschaften. Der Hauptsitz von Bosch befindet sich in Gerlingen. Das BOSCH-Konzernlogo wurde 1921 erstellt – eine einfache schematische Darstellung eines in einem Kreis eingeschlossenen Magnetos (Anker des Magnetos in einem Kreis).

Am 15. November 1886 eröffnete Robert Bosch, ein Meister und Erfinder, in Stuttgart eine Werkstatt, die «Workshop for Precision Mechanics and Electrical Engineering» (Werkstatt für Feinmechanik und elektrisches Ingenieurwesen) hieß. Am Anfang seiner Tätigkeit hat Robert Bosch sehr hart gearbeitet. Robert hat selbst seine Produkte produziert, geliefert und auch Reparaturen durchgeführt. Als Transport diente ihn Fahrrad. Robert Bosch war zu Beginn seiner Tätigkeit mit der Entwicklung von Magnetos für Ottomotoren beschäftigt. Große Beharrlichkeit, Fleiß und Einfallsreichtum führten 1901 zur Gründung des ersten Werks von Bosch, das etwa vierzig Mitarbeiter beschäftigte.

1906 ist in der Geschichte von Bosch wegen zwei Ereignisse bemerkenswert. Im Jahr 1906 produzierte das Robert-Bosch-Werk ein einhunderttausendes Magneto. Zudem war die Nachfrage nach Magnetos so groß, dass sich Robert Bosch im selben Jahr entschieden hat, seine Anlagen in anderen Ländern zu bauen. Im Jahr 1906 wurden im Bosch-Werk erstmals in Europa ein Achtstundentag und ein Zwei-Schicht-Arbeitsplan eingeführt. Dies trug zur Schaffung besserer Produkte bei. Darüber hinaus ging Bosch an Anstieg der Quantität durch Verlieren der Qualität nicht. In diesen Jahren wurden die Worte von Robert Bosch zum Motto des Unternehmens: «Es ist besser, Geld zu verlieren als Vertrauen». Die Produktqualität der Bosch-Werke wurde durch mehrmalige Siege der mit Technik von Bosch ausgerüsteten Autos im Autorennsport bestätigt. Es ist bis zum heutigen Tag die beste Werbung für Produktqualität.

Das Angebot und die Anzahl der von Bosch hergestellten Produkte stieg an, und 1910 wurde in den Vereinigten Staaten, in Springfield, Massachusetts, die erste Fabrik eröffnet, die als «Bosch Magneto Company» bezeichnet wurde. 1914 beginnt Robert Bosch die Produktion seiner ersten Elektrostarter. Daher veröffentlicht Bosch in diesem Jahr die vollständige Liste der für die Aufrüstung eines Autos benötigte Elektrotechnik. 1915 wurde Bosch zum einer der größten Hersteller in Deutschland. Der Ausbruch des Krieges führte zu einem massiven Produktionsrückgang und zur Schließung von Filialen und Fabriken in anderen Ländern. Bosch überlebte jedoch und 1921 hat angefangen,  seine Produkte auf nationalen und internationalen Messen zu präsentieren. Robert Bosch beginnt nach 1922 der Bau von  «Bosch Dienst» Service Centern.

Die nächste Entwicklungsstufe des Unternehmens war die Herstellung von Haushaltsgeräten und Elektrowerkzeugen. So wurde Bosch im Jahr 1933 zu einem der ersten Hersteller in Europa, die Haushaltskühlschranks produzierten. Seit 1932 bringt Bosch die Autoradios «Blaupunkt» auf den Markt, die von Liebhabern guter Musik sehr geschätzt werden.

Der Zweite Weltkrieg führt wieder zu einem Produktionsrückgang. Robert Bosch starb am 12. März 1942 im Alter von 81 Jahren. Dank der großen Erfahrung überlebte die Firma und schon 1950 stellte seinen ersten Haushaltsmixer vor. 1950 begann sie die Produktion von Hochfrequenzperforatoren mit einem Federschlagwerk. 1954 – elektrische Stichsäge. Und 1956 feierte die Firma Bosch die Herstellung des millionsten Kühlschranks. 1962 erschien der erste Einbauofen.

BOSCH Elektrowerkzeuge

Heutzutage ist die Robert Bosch GmbH ein anerkannter Weltmarktführer in der Herstellung von Elektrowerkzeugen und Zubehör. Dank des Einsatzes moderner Technologie in allen Entwicklungsstadien dient die Qualität der Bosch-Elektrowerkzeuge als Orientierungspunkt nicht nur für Benutzer, sondern auch für Hersteller in der ganzen Welt. Ein Beispiel dafür ist, dass einige große Werkzeughersteller Lizenzen von Bosch erworben haben, um eine Reihe von Elektrowerkzeugen und Mechanismen für sie herausgeben zu dürfen. Bosch-Ingenieure beschäftigen sich nicht nur mit der Konstruktion von Werkzeugen, sondern entwickeln und setzen ihre Träume in die Realität um:

1932 – Die erste Reihe von Bosch-Handwerkzeugen und der erste Bohrhammer mit Abzugsvorrichtung EH 600. 1930 begannen die Bosch-Ingenieure mit der Entwicklung von Handwerkzeugen mit Elektromotor für die Nutzung in eigenem Produktionsprozess. Die Grundlage für den Gerät war das Design eines elektrischen Haarschneiders. Dank des eingebauten Elektromotors können die Werkzeuge die Geschwindigkeit und Qualität des Produktionsprozesses verbessern. Die Neuheit war besonders nützlich bei der Herstellung von Dieselkraftstoffpumpen. Das Unternehmen erkannte das große Marktpotenzial von Elektrowerkzeugen und brachte es 1932 zum freien Verkauf. Im selben Jahr wurde der erste Bosch-Perforator mit Schlagwerk eingeführt. Bosch Hammer wurde der Vorfahr für die Linie professioneller elektrischer Bohrmaschinen im Bauwesen. Der von dem Unternehmen entwickelte Schlagmechanismus hat seine Überlegenheit gegenüber anderen Mechanismen unter harten Dauereinsätzen bewiesen. Sehr bald wurde er zu einem Serienprodukt. Dieses Werkzeug war der erste Perforator in der Welt, der gleichzeitig bohren und im Presslufthammer-Modus arbeiten konnte. Der Schlagmechanismus nahm automatisch die Aufprallkraft auf und übernahm die Funktion der Ausrückkupplung. Bald wurde es auf der ganzen Welt populär.

– 1938 – Einführung des Federschlagwerks in Perforatoren und Presslufthämmern.

Mit der Einführung des Federschlagmechanismus in elektrische Perforatoren hat die Stärke eines einzelnen Schlags im Vergleich zu allen bisherigen Technologien stark zugenommen. 1938 erfolgte die erste Anwendung dieser einzigartigen Technologie im einem 27-kg-schwären Bohrhammer – Bosch UK1. Zum Bohren tiefer Löcher in den Mechanismus wurden ein Exzenter und ein Federmechanismus verwendet, mit deren Hilfe die Stärke eines einzelnen Schlags erhöht wurde. Der Perforator war mit einem Getriebe ausgestattet, das den Bohrer gleichzeitig mit der Arbeit des Schlagwerks drehte. Die Ventilatoren wurden während der Einschaltung des Perforators eingeschaltet, und wurden zum Abkühlen und Entfernen von Staub verwendet.

– 1946 – Die erste Stichsäge wurde 1946 von Albert Kaufmann, Ingenieur der Firma Scintilla AG (Schweiz), erstellt. Er ersetzte die Nadel der Nähmaschine durch eine Klinge. Zum Verkauf erschienen sie 1947 unter dem Namen «Lesto jigsaw» (Lesto Stichsage). Im Jahr 1954 wurde das Unternehmen von Bosch gekauft. 1964 wurde der Name zum «Bosch jigsaw” (Bosch Stichsäge) geändert. Obwohl das Unternehmen gekauft wurde, wurde der Name Scintilla dauerhaft auf Bosch-Elektrowerkzeuge verankert, die in der Schweiz hergestellt wurden.

– 1950 – Hochfrequenzperforator mit Federschlagwerk

Bosch HHKS 95 ist ein Hochfrequenzperforator mit einem Federschlagwerk. Dies ist ein legendäres Werkzeug für Einrammen von Krücken beim Verlegen von Eisenbahnschienen. Ein starker Hochfrequenzperforator mit einem starken Motor gewährleistete die Betriebsfrequenz eines Schlagwerks von 200 Hz.

– 1952 – der weltweit erste elektrischer Isolator als Material des Körpers des Elektrowerkzeugs

Sicheres Arbeitsgerät von Bosch. Umfassender Schutz gegen elektrischen Schlag. Gozzi Bosch schlug 1952 ein Doppelverteidigungssystem vor. Das zweite Schutzsystem wurde zusammen mit der Standardisolierung bei allen Bosch-Elektrowerkzeugen installiert. Zusätzliche Schutzisolation vor elektrischem Strom vermeidet das Kontakt beim Bohren mit nicht isolierten oder beschädigten Drähten in Wänden. Ein solches Schutzsystem stellte eine vollständige Isolierung vor: Der Strom, der von außen in das Instrument gelangte, bildete eine Schleife im Werkzeugkörper und wird aufgenommen, ohne der Bediener und das Werkzeug zu beschädigen.

– 1956 – pneumatisches Schlagwerk

Dieses Design erlaubte es, die Kraft zu reduzieren, die beim Erzeugen eines Schlags durch Reibung im Mechanismus verloren ging. Dieser einzigartige Mechanismus wurde erstmals beim Hochfrequenzperforator HHPS 95 von Bosch eingesetzt: Die Aufprallkraft dieses pneumatischen 25-kg-schweren Perforators war nicht mehr von der Feder abhängig, sondern von dem pneumatischen Mechanismus, der viel weniger Reibung aufwies. Der reduzierte Feder dient jetzt nur dazu, den Abprall zu löschen.

– 1966 – das Jahr des schweren Presslufthammer

Die unglaubliche Energie eines einzigen Schlags – bis zu 98 J – wurde in elektrischen Presslufthämmern erzeugt. Dies wurde möglich dank des Schlagmechanismus, bei dem ein direkter und umgekehrter Hub der Druckkammer benutzt wurde, um den Aufprall zu bilden.

Die Erfindung dieses Mechanismus bedeutete den Beginn der Produktion von hochfrequenten Presslufthämmern mit einer Gewicht von 28 kg und 36 kg. Diese Werkzeuge haben eine Reihe von Bohren abgeschlossen. Als Beispiel – ein hochfrequenter 25-kg-schwerer Bosch Perforator HHK 95 mit einem Federmechanismus und Getriebe.

– 1971 – Große Mehrkeilwelle

1971 erschien ein neuer Werkzeughalter zum Bohrern und Meißeln – eine große Keilwelle, die in Presslufthämmern der 6 kg- und 10kg-Klassen eingesetzt wurde. Das Bajonett-Befestigungssystem wurde später von fast allen Herstellern von Presslufthämmern verwendet.

– 1975 – das SDS-plus-System, 1975-1977 entwickelte Bosch einen neuen Mechanismus mit dem Namen «Steck-Dreh-Sitzt». In englischsprachigen Ländern wird SDS als «Special Direct System» bezeichnet. Der am häufigsten verwendete Schaft mit einem Durchmesser von 10 mm, der sich auf 40 mm in den Patronenstempel vertiefen lässt. Es hat vier Reifen (zwei offene Keile für Führungen und zwei Verschlusskugeln zur Fixierung). Die Kontaktfläche der Keile beträgt 75 m². Bohrer mit einem solchen Schaft werden bei Perforatoren für leichte Bauweise verwendet, die Mindestlänge der Bohrer mit einem solchen Schaft beträgt etwa 110 mm und das Maximum von 1000 mm. Der Durchmesser des Bohrers beträgt normalerweise von 4 bis 26 mm (die häufigsten Durchmesser sind 6, 8, 10 und 12 mm).

Bosch hat weltweit zum ersten Mal ein neues Befestigungssystem für Bohrer eingeführt – SDS-plus. Sehr bald wurde dieses System bei allen Perforatoren mit einer Gewicht von bis zu 4 kg verwendet, beispielsweise bei einem Bohrhammer UBH 3/24 SE von Bosch. Nach einigen Jahren wurde dieses System weltweit zum Standard.

– 1981 – Ergonomische Zeit

1981 wurde der weltweit erste leichte Bohrhammer UBH 2 von Bosch vorgestellt. Seine geringe Gewicht gewährleistete einen ermüdungsfreien Betrieb über viele Stunden und unter schwierigen Bedingungen. Nach 5 Jahren kam ein noch leichter Bosch-Locher PBH 200 RE auf den Markt mit einer Gewicht von 1,8 Kilogramm.

– 1983 – Der Begin der Bosch-Haushaltsgeräteproduktion

Im Jahr 1983 sah die Welt den ersten Umgangsperforator, den Bosch PBH 20-RLE. Er hatte einen elektropneumatischen Stoßmechanismus.

– 1984 – der weltweit erste Akku-Bohr, der ohne Stromnetz bohrt.

Zum ersten Mal wurde ein Perforator der Welt präsentiert, der mit einer Batterie funktionierte. Dieser 2-kg schwerer Bohrhammer, Bosch GBH 24 V, ist unabhängig von Steckdosen und verfügt über einen elektropneumatischen Schlagmechanismus. Die Nennspannung beträgt 24 V und die Batteriekapazität beträgt 1,2 Ah.

– 1990 – Einführung des innovativen SDS-max-Systems (Augenblickliches Klammern von des Takelzeuges). Der zweithäufigste Typ des Schanzstückes für Bohrer mit großem Durchmesser (normalerweise Bohrerdurchmesser ist größer als 18 mm). Es wird in schweren Bohren verwendet. Der Durchmesser des Schaftes beträgt 18 mm, die Kontaktfläche der Keile beträgt 389 mm², es gibt drei offene und zwei geschlossene Schlitze, der Schaft wird in einer Tiefe von 90 mm in die Patrone angesteckt. Der Standard wurde 1989 von Bosch in Köln der Öffentlichkeit vorgestellt und wurde seit 1990 eingeführt. Es wird überall von anderen Herstellern angewendet.

– 1992 – Der erste «intelligente» Bohrhammer

Das Werkzeug wurde von Sensoren gesteuert. Diese einzigartigen Entwicklungen wurden im Bosch CSB 620 IP verkörpert.

– 1992 – der schnellste in der Welt 2kg-schwerer Bosch-Locher

– 1994 – der stärkste Schlag seiner Klasse – Bohrhammer Bosch GBH 10 DC

– 1997 – die weltweit erste Vibrationsschleifmaschine.

– 1997 – Diamantbohrtechnologie: eine neue Ära des Bohrens

Bosch entwickelte ein Diamantbohrsystem, das für das stoßfreie Bohren in Beton und Ziegel konzipiert wurde. Die Diamanttechnologie wurde ursprünglich für geologisches Bohren entwickelt, ist jetzt jedoch für alle Handwerker verfügbar.

– 1998 – «Turbo Power» System

Eine neue Generation von Bohrhämmern, vorgestellt durch neuen Bosch GBH 7 DE. Durch den Einsatz des «Turbo Power» Systems konnte die Leistung im Presslufthammer-Modus um 20% gesteigert werden. Die Stärke eines einzelnen Schlags beträgt 11 J – eine Kraft, die bei einem Perforator dieser Klasse niemals erreicht werden konnte.

– 1999 – die beeindruckende Leistung des Bosch Lochers GBH 11 DE und des Presslufthämmers GSH 11 E. Der Bosch GBH 11 DE Locher wurde 2015 leider aus der Produktion ausgestiegen. Die größte Schlagkraft aufgrund der Verwendung neuer Technologien und Stoßdämpfung.

– Im Jahr 2003 setzte Bosch erstmals Lithium-Ionen-Technologie bei der Herstellung von schnurlosen Elektrowerkzeugen ein. Die Käufer sahen das genaue Gegenteil der schweren und unhandlichen Werkzeuge, die zu dieser Zeit existierten. Es war ein leichter, stylischer und gleichzeitig leistungsstarker IXO-Schraubendreher mit einem Lithium-Ionen-Akku.

– 2008 – das SDS-quick

Die Firma Bosch entwickelte einen neuen Schafttyp für den Bohrer. Es ist möglich, Bohrer mit einem 1/4” Sechskantschaft mit dem Halter eines solchen Schaftes einzusetzen. Anfang 2010 wurde die Technologie nur für Bosch Uneo Stempel verwendet. Zum Verkauf stehen Bohrer mit einem Durchmesser von 4 bis 10 mm.

Sehr geehrte Damen und Herren, achten Sie auf die große Menge der Fälschungen, die in die Geschichte eingegangen sind. Nicht nur die Fälschungen, sondern auch geschmuggelte originale Bosch-Werkzeuge überschreiten die Grenzen der Ukraine fast ungehindert. Um dies nicht zu bereuen, würde ich Ihnen empfählen, ein originales, offiziell importiertes Elektrowerkzeug zu kaufen.

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт www.oltek.net.ua обов'язкове!